Göbek kordon kanı, kök hücrelerin harika bir kaynağıdır.

Bu değerli hücreler bebek güvenli bir şekilde doğduğunda göbek kordonundan alınmaktadır. Kordon kanında bulunan kök hücreler saf hücreler olarak bilinmektedirler ki bu da temel olarak henüz belirli bir hücre olmamış ya da özelleşmemiş anlamına gelmektedir. Bu kök hücrelerin saf olmasının yararı, yenileyici tedavi amacıyla, beyaz kan hücreleri gibi diğer kan hücresi türlerine dönüşmek için benzersiz bir özelliğinin olduğu anlamına gelmektedir.

Bu tür kök hücreler belirli olarak hematopoetik kök hücreleri olarak adlandırılmaktadır; HSC kök hücreleridir ve lösemi gibi kan ile ilgili sağlık durumlarının tedavisinde hayati rol oynamaktadır. HSC kök hücreleri 40.000den fazla organ nakli için dünya etrafında kullanılmaktadır ve bu sayı sürekli büyümektedir.

Şu anda, lösemi gibi kan hastalıkları dahil, göbek kordonu kök hücrelerini kullanarak tedavi edilebilen yaklaşık 85 değişik sağlık durumu vardır. Anemi ve talasemi de düzenli olarak kök hücreleri nakliyle tedavi edilir ve genellikle tedavinin en iyi yolu olarak düşünülür. Future Health Biobank, tedavi için aile tarafından kullanılmak istendiğinde numuneleri Amerika’ya, Avrupa’ya ve Ortadoğu’ya göndermektedir.

  • Kordon kanı şu anda 87’ten fazla değişik sağlık durumunu tedavi edebilir
  • 40.000’den fazla organ nakli, HSC kök hücreleri kullanılarak yapılmıştır.
  • Hayatta tek seferlik bir fırsattır
  • Basit ve müdahalesiz bir işlemdir

#ÖNEMLİ BİLGİ

Her yıl 4,500'ten fazla kordon kanı nakli yapılmaktadır

Ödeme seçenekleri

Bir bebeğe sahip olmanın masraflı bir dönem olduğunu anlıyoruz. Bu yüzden, faizsiz ödeme seçenekleri dahil çok kapsamlı ödeme seçenekleri sunuyoruz.

Yardım ve öneri