Websitesi Şartlar ve Koşullar Tedariği

Bu websitesi şartlar ve koşulları tedariği ( üzerinde atfedilen belgelerle birlikte) www.futurehealthbiobank.com sitemizde sıralanan ve tedarik ettiğimiz her ürün(ürün) ya da hizmet(hizmet)in şartları ve koşulları belirtilmektedir. Lütfen sitemizden herhangi bir ürün ya da hizmet sipariş etmeden önce bu websitesi şartlar ve koşullar tedariğini dikkatli bir şekilde okuyun. Herhangi bir ürün ya da hizmet talebinde bulunarak bu websitesi şartlar ve koşulları tedariğine bağlı olduğunuzu kabul ettiğinizi, ve size ilgili sevkiyat onayını ya da diğer yazılı sipariş onay formunu gönderdiğimizde, bu websitesi şartlar ve koşullar tedariğini, ve sipariş edilen( ‘’sözleşme’’) ilgili ürün ya da hizmetin tedariği için sizin ve bizim aramızdaki sözleşmenin bütünlüğü için bu sipariş formunun doldurulacağını kabul etmektesiniz. İleride başvurmak üzere bu websitesi şartlar ve koşullarının tedariğinin bir kopyasını yazdırmalısınız. Eğer kabul ediyorsanız, lütfen bu bu websitesi şartlar ve koşullarınının sonunda yer alan ‘’kabul ediyorum’’ tuşuna tıklayın. Eğer bu websitesi şartlar ve koşullar tedariğini kabul etmeyi reddediyorsanız , lütfen sitemizden herhangi bir ürün ya da hizmet sipariş edemeyeceğinizi bilin.


Hakkımızda

futurehealthbiobank.com Future Health Teknolojileri Limited şirketi tarafından işletilmektedir. (‘’biz’’,’’bize’’,’’bizim’’). İngiltere’de ve Galler’de 04431145 şirket numarası adı altında kayıtlıyız ve kayıtlı ofisimiz 10 Faraday Building, Nottingham Science and Technology Park, University Boulevard, Nottingham NG7 2QP, İngiltere’dedir. KDV numaramız ise GB 84746 3203’dür.

İngiltere’nin ilaç ve sağlık bakım ürünleri düzenleyici kurulu tarafından akredite olmaktayız. Sertifika numaramız 0083/00/00/0-04’dür.

İnsan Doku Otoritesi tarafından düzenlenmekteyiz. Lisans referans numaramız 22503’dür.


Sizin durumunuz

sitemiz aracılığıyla herhangi bir ürün ya da hizmet sipariş ederek, şunlara izin vermektesiniz:

 • bağlayıcı sözleşmelere girmeye yasal olarak yeterli olduğunuzu; ve
 • en az 18 yaşında olduğunuzu.

sizin ve bizim aramızdaki sözleşme nasıl doldurulur

Bir sipariş verdikten sonra, bizden siparişinizi aldığımızı beyan eden bir e-mail alacaksınız. Lütfen bunun siparişinizin kabul edildiği anlamına gelmediğini göz önünde bulundurun. Siparişiniz , alakalı ürünü ya da hizmeti satın almanız için bize bir teklif teşkil etmektedir. Tüm siparişler bizim tarafımızdan onaylanmaya bağlı olmaktadır, ve size ürününüzün gönderildiğini ( Sevkiyat Onayı) doğrulayan bir e -mail ya da hizmeti tedarik edeceğimizi doğrulayan sipariş onayınızı yazılı bir form olarak göndererek tasdik edeceğiz ( uygun olduğu üzere). Sizin ve bizim aramızdaki sözleşme yalnızca , size ilgili sevkiyat sözleşmesi ya da diğer yazılı sipariş onay formunu gönderdiğimizde doldurulmuş olacaktır.

Sözleşme yalnızca sevkiyat onayında doğruladığımız sevk edilen ürün ya da bazı diğer yazılı sipariş onay formunda tedariğini onayladığımız hizmet ile alakalı olacaktır. sizin siparişinizin bir parçası olabilecek olan ve ayrı sevkiyat onayında doğrulanmış olan ya da diğer yazılı sipariş onayında doğrulanmış olan herhangi diğer bir ürünü ya da hizmeti, ürünün sevkiyatına ya da hizmetin tedariğine kadar temin etmek zorunda değiliz.


Bizim durumumuz

Bize bağlı olsalar da olmasalar da diğer şirketlerin websitelerine sitemizdeki linkleri temin edebiliriz. sitemiz aracılığıyla 3. şahıs tedarikçilerden ya da sitemizde, sitelerine linkini sağladığımız (ürünler doğrultusunda) şirketlerden satın alınan ürün ya da hizmetlerin iyi kalitede olacağına, amaca uyacağına, ya da onların açıklama veya şartnameleri ile uygunluk içinde olacağına,ya da (hizmetler doğrultusunda) makul bir beceri ve bakım ile yürütüldüğüne, ve bizim tarafımızdan tamamen reddedilen bu tür teminatlar konusunda hiçbir şekilde taahhüt vermemekteyiz. Bu feragat 3. şahıs parti satıcılarına karşı sizin yasal haklarınızı etkilemeyecektir.


Tüketici Hakları

Eğer bir tüketici olarak sözleşme imzalıyorsanız, sözleşmeyi feshedebilirsiniz : (i) ürün tedariği için, ürünü aldığınız günden sonra 14 gün içinde herhangi bir zamanda; ya da (ii) Bir hizmet tedariği için sözleşmenin imzalanmasından sonra 14 gün içinde herhangi bir zamanda hizmet tedariği için (feshetme dönemi durumu süresince hizmet tedarik edilmezse, feshetme hakkı yalnızca tedarik öncesi zamanı kapsar). Bu durumda, ürün ya da hizmet için ödemiş olduğunuz ücretin tamamını, aşağıda 9. maddede yer alan geri ödeme politikamıza uygun olarak geri alacaksınız.

Bir sözleşmeyi feshetmek için, bizi yazılı olarak bilgilendirmelisiniz. Hem de ( Sözleşme ürün tedariği için ise) ürünü aldığınız gibi bize hemen geri getirmelisiniz, riski ve bedeli sizi ait olmaktadır. Ürün size ait olduğunda, ürüne gereken özeni yasal olarak göstermek zorundasınız. Eğer bu mesuliyeti yerine getirmezseniz, sizin aleyhinize tazminat için dava hakkına sahip olabilmekteyiz. Unutmayınız ki, hijyen nedenleri için, kök hücre toplama çantalarını yalnızca zarar görmemiş ve kullanılmamış olduğu takdirde geri almaktayız. Ürünün iadesi için gereken posta masraflarından sorumlu olacaksınız ve yukarıdaki adreste belirtildiği gibi ürünün tamamı Nottingham’daki laboratuvarımıza geri gönderilecektir.


Geçerlilik ve Teslimat

siparişiniz sevkiyat onayında veya diğer yazılı sipariş onay formunda( uygun olduğu gibi) yer alan teslimat ya da tedarik tarihine kadar , ya da teslimat veya tedarik tarihi belirtilmezse, istisnai durumlar olmazsa, o zaman ( ürün durumunda) Sevkiyat onayı tarihinin 30 günü içerisinde ya da (hizmet durumunda) tarafımızdan sağlandığı gibi yazılı sipariş onay formunun makul süresi içerisinde tamamlanacaktır.


Risk ve Hak

 • Bir ürünün teslimat anından itibaren riski size aittir.
 • Bir ürünün mülkiyeti size yalnızca teslimat ücretleri de dahil ürünle alakalı tüm ücretlerin tam ödemesi yapıldığında geçecektir.

Ücret ve Ödeme

Herhangi bir ürün ya da hizmetin ücreti , belli hatalar haricinde, zaman zaman sitemizde yazıldığı gibi olacaktır, ve ( sitemizde aksi söylenmediği takdirde) KDV içermektedir.

Ücretler her zaman değişikliğe tabi olmaktadır, fakat değişiklikler size gönderdiğimiz sevkiyat onayı ya da diğer yazılı sipariş onayı formu ile ilgili olarak siparişlerinizi etkilemeyecektir.

tüm çabalarımıza rağmen, sitemizde sıralanan bir ürün ya da hizmetin hatalı olarak fiyatlandırılmış olabileceği her zaman mümkün olmaktadır. Biz çoğunlukla bir ürünün ya da hizmetin gerçek ücretinin belirtilen ücretten az olduğu durumlarda, bir ürünü size sevk ederken ya da hizmeti gerçekleştirirken (uygun olduğu gibi), daha düşük bir fiyatlandırma yapalım diye, sipariş onayı ve /ya da sevkiyat prosedürlerinin bir parçası olarak ücretleri doğrulamaktayız. Eğer bir ürünün ya da hizmetin gerçek ücreti sitemizde belirtilen ücretten daha yüksekse, çoğunlukla, mutlak yetkimizle, ya ürünü sevk etmeden ya da hizmeti yerine getirmeden (uygun olduğu gibi) önce, sizinle talimatlar için iletişime geçeceğiz ya da siparişinizi reddedip sizi bu tür bir redden haberdar edeceğiz.

Size, sevkiyat onayı ya da diğer yazılı sipariş onayı gönderdikten sonra bile, ücretlendirme hatası belli ve aşikar ise ve yanlış fiyatlandırma olarak sizin tarafınızdan makul bir şekilde fark edilebilecek olan, hatalı (daha düşük) bir ücret konusunda size herhangi bir ürün ya da hizmet sağlamak zorunda değiliz.

Sipariş edilen herhangi bir ürün ya da hizmet için ödeme ,kredi kartı ya da hesap kartı ile ödenmelidir. VISA, Mastercard, VISA debit, VISA electron, Maestro,Solo ve JCB ile ödemeleri kabul ediyoruz. Ürünü gönderene kadar ya da sipariş edilen hizmeti yerine getirene kadar kredi kartınızdan ya da hesap kartınızdan para çekmeyeceğiz.


Geri ödeme politikamız

Aramızdaki sözleşmeyi feshederseniz :

yukarıda 6.1. maddesinde belirtilen 14 gün bekleme süresi içinde, mümkün olduğunca çabuk size ödenmesi gereken parayı geri vereceğiz ve, herhangi bir durumda:(i) bir ürünün tedariği için sözleşme yapıldığında, ürünün iadesini bize 14 gün içinde göndermelisiniz; ya da (ii) bir hizmet tedariği için sözleşme yapıldığında, 14 gün içinde iptal bildirimizi vermelisiniz. Her iki durumda da, ürünün ya da hizmetin size gönderim ücreti de dahil, ürünün tam ücretini size geri ödeyeceğiz. Fakat, bize iade ettiğiniz herhangi bir ürünün ücretlerinden siz sorumlu olacaksınız.

Herhangi bir sebeple ( Örneğin, aşağıda belirtilen madde 19.2 uyarınca politikalarımız, şartlarımız ve koşullarımızdaki herhangi bir değişikliği kabul etmediğinizi bildirdiğiniz için, veya Ürün ve Hizmetin kusurlu olduğunu iddia ettiğiniz için) geri gönderilen ürünü ( uygulanabildiği yerde) inceleyeceğiz ve her halükarda sizi geri ödeme yapılmasına hak kazanıp kazanmadığınızı, makul bir sürede, e mail adresiniz aracılığıyla bilgilendireceğiz. Size bağlı olarak, en kısa sürede geri ödeme işlemi yapılacaktır ve her halükarda otuz gün içerisinde, e mail adresiniz aracılığıyla geri ödeme hakkınız onaylanacaktır. Arıza nedeniyle geri gönderdiğiniz her ürünün ücreti size eksiksiz olarak geri ödenecekcektir, size gönderilen ürün için ödediğiniz teslim ücretinin geri ödemesi, ve ürünü bize göndermek için sizin tarafınızdan ödenen ücret ve herhangi bir arızalı servis de bunlara dahildir.

Size paranız, ürünü aynı ödediğiniz şekildeki gibi geri ödenecektir. Size, geri ödemeyi, asıl işlem yaptığımız para biriminde ödeyeceğiz. Eğer hesabınız bu para biriminde değilse, efektif satış dalgalanmaları ve diğer banka masrafları, hesabınıza gönderilen geri ödemenin, asıl ödemeden az olması anlamına gelebilir. Bu gibi eksik tutarlardan, hiçbir şekilde sorumlu veya yükümlü değiliz.


Yükümlülüğümüz

sizi temin ederiz ki : (i) sitemiz aracılığıyla bizden satın alınan ürünler kalitelidir, makul şekilde açıklama ya da şartnamesiyle uygunluk içinde olarak ve çoğunlukla türünün tüm amaçlarına uymaktadır;ve (ii) sitemiz aracılığıyla bizden satın alınan herhangi bir hizmet makul bir beceri ve bakım ile yürütülecektir. Lütfen bazı hastanelerin ve NHS Trust’ın toplama çantalarını kullanarak kök hücre toplama taleplerini reddebileceğini dikkate alın ve biz herhangi belli bir hastanenin ya da NHS Trust’ın bu durumlarda sorumluluk üstleneceğine dair bir yaklaşımın garantisini vermemekteyiz.

Herhangi bir şekilde yükümlülüğümüzde hiçbir sınırlandırma yoktur:

 • bizim ihmalkarlığımızdan kaynaklanan ölüm ya da fiziksel yaralanma için;
 • 1987 Tüketici Koruma Yasası ‘nın 2(3) maddesine göre;
 • sahtekarlık ya da dolandırıcılık yalan beyanı için; ya da
 • hariç tutmak ya da hariç tutma teşebbüsünde bulunmak bizim için illegal olacağı için herhangi diğer durumlar için, yükümlülüğümüz:

yukarıda 10.2. maddesine bağlı olarak, temel kayıp ya da zararın yan etkisi olarak meydana gelen dolaylı kayıplardan sorumlu değiliz. ( aşağıdaki maddeleri içermektedir fakat bunlarla sınırlı değildir)

 • gelir kaybı;
 • iş kaybı;
 • kar ya da sözleşme kaybı;
 • önceden hesaplanan birikimler;
 • saygınlık ya da itibar kaybı;
 • veri ya da kullanım kaybı; ya da
 • yönetim ya da ofis saati kaybı,

her ne kadar haksızlıktan kaynaklansa da (ihmalkarlık dahil) , sözleşmenin ihlali ya da durumun aksi.

yukarıda 10.2. ve 10.3. maddelerine bağlı olarak, bu web sitesi tedariğinin şartları ve koşullarının ihlalinin bir sonucu olarak muzdarip olduğunuz kayıplarınız için yükümlülüğümüz kesinlikle yalnızca doğrudan kayıplarla sınırlı olmaktadır ve satın aldığınız ürün ya da hizmetin (uygun olduğu gibi) alım ücretini aşacak durumda olmayacaktır.

web sitemiz aracılığıyla üçüncü şahıslardan herhangi bir ürün aldığınızda, tedarikçinin her yükümlülüğü tedarikçinin şartlar ve koşulları bölümünde yer alacaktır.


Hukuka uygunluk

Eğer İngiltere haricinde teslimat için sitemizden herhangi bir ürün sipariş ederseniz, sevk edilecek olan ürünlerin ülkesinin tüm geçerli yasa, yazılı kanunlar ve düzenlemelerine uyum sağlamak zorundasınız. Sizin tarafınızdan ihlal edilen bu tür yasa, yazılı kanun ve / ya da düzenlemelerin hiçbirinden biz sorumlu değiliz.


yazılı iletişim

Geçerli yasalar ,size gönderdiğimiz bazı bilgi ya da tebligatların yazılı olmasını gerektirmektedir. Sitemizi kullandığınızda, bizimle kurduğunuz iletişimin temel olarak elektronik olacağını kabul etmektesiniz. sizinle e-mail aracılığıyla iletişime geçeceğiz ya da sitemizde duyurular asarak size bilgi sağlayacağız. Sözleşme ile ilgili amaçlar için, bu elektronik iletişim araç ve gereçlerini kabul ediyorsunuz ve size elektronik olarak sağladığımız tüm sözleşmelerin, duyuruların, bilgilerin ve diğer tebligatların ve bu tür tebligatların yazılı olarak yasal gerektirmelerle uygunluk içerisinde olduğunu tasdik ediyorsunuz. Bu durum sizin yasal haklarınızı etkilemeyecektir.

Notices

Sizin tarafınızdan bize verilen herhangi bir bildirinin, info@fhbb.com sitesinde Future Health Teknolojileri Limited şirketine de verilmesi gerekmektedir. Siparişinizi yerleştirirken, ya bize sağladığınız e-mail adresinizde ya da posta adresinizde ya da yukarıda 12. maddede belirtilen herhangi bir yolla size bildiri verebiliriz. Bir e-mail gönderildikten 24 saat sonra, ya da bir mektubun gönderim tarihinden 3 gün sonra, ve sitemizde yayınlandıktan sonra, bildiri teslim alınmış ve uygun bir şekilde tebliğ edilmiş sayılcaktır. Herhangi bir bildirinin hizmet tedariğinde, söz konusu mektup olduğunda , mektubun uygun bir şekilde adrese gönderildiği, mühürlendiğini, ve postaya yerleştirildiğini, söz konusu e-mail olduğunda ise, alıcı makamın belirtilen e- mail adresine gönderildiğini kanıtlamak için yeterli olacaktır.


haklar ve yükümlülüklerin aktarımı

sizin ve bizim aramızdaki sözleşme size ve bize, şahsi varislere ve devredilen kişilere bağlıdır .

bizim önceden yazılı onayımız olmadığı sürece sözleşmenin devir ve temlik edilmesi, ücretlendirilmesi, ya da bunlardan kaynaklanan diğer haklar ve yükümlülüklerinizi yerine getiremeyebilirsiniz.

sözleşmenin devir ve temlik edilmesi, ücretlendirilmesi, ek sözleşme yapılması ya da bunlardan kaynaklanan diğer haklar ve yükümlülüklerinizi sözleşmenin süresi boyunca yerine getirebilirsiniz.


Kontrolümüz haricindeki etkinlikler

Makul yetkimiz haricinde olan olaylardan meydana gelen sözleşme içerisindeki zorunlulukların herhangi birinin yerine getirilmesindeki gecikmeden ya da yerine getirilmemesinden biz yükümlü ya da sorumlu değiliz. (zorlayıcı nedenler)

Bir zorlayıcı neden herhangi bir yasayı, olayı, mevcut olmayanı ,ihmali ya da makul yetkimizin ötesinde olan kazayı ve özellikle aşağıdaki maddeleri içermektedir: ( hiçbir kısıtlama olmadan)

 • grevler,lokavtlar ya da diğer işleyimsel faaliyetler;
 • iç ayaklanma, isyan, saldırı, terörist saldırısı ya da terörist saldırısı tehdidi, savaş ( ilan edilse de edilmese de ) ya da tehdit ya da savaş hazırlığı.
 • yangın,patlama,fırtına,sel, deprem,çökme,salgın hastalık ya da diğer doğal afetler;
 • raylı sistemlerin, gemilerin, hava yolunun, motor taşıtlarının veya diğer devlet veya özel toplu taşıma araçlarının kullanımının olanaksızlığı;
 • devlet ya da özel telekominikasyon (haberleşme) ağlarının kullanımının olanaksızlığı; ya da
 • herhangi bir hükümetin yasaları,kararnameleri,yasama, yönetmeliği ya da kısıtlamaları;

herhangi bir sözleşme içerisinde olan verimliliğimiz zorlayıcı neden devam ettiği süre boyunca ertelenmiş sayılacaktır, ve bu dönemin süresi boyunca verimlilik için süre uzatımına sahip olacağız. Zorlayıcı nedenleri sona erdirmek için makul çabalarımızı kullanacağız ya da zorlayıcı sebeplere rağmen yürütebilen sözleşme içindeki yükümlülüklerimiz aracılığıyla bir çözüm bulacağız.


Muafiyet

Eğer sözleşmenin süresi boyunca herhangi bir zamanda, Sözleşme içinde sizin yükümlülüklerinizden herhangi birinin kesin verimliliği üzerine ısrarı, ya da bu websitesi şartlar ve koşullarının tedariğinin herhangi birini ya da sözleşme içinde yetkili olduğumuz haklar ve çareleri kullanamazsak, bu durum, bu haklar ve çarelerin muafiyetini teşkil etmeyecektir ve sizi bu tür yükümlülükler ile uygunluk içerisinde olmaktan alıkoymayacaktır.

tarafımızdan herhangi bir yükümlülüğün yerine getirilmemesi muafiyeti, akabindeki herhangi bir yükümlülüğün yerine getirilmemesinin muafiyetini teşkil etmeyecektir.

açık açık muaf olduğu belirtilmediği ve yukarıdaki 13. madde ile ilgili olarak yazılı bir şekilde haber verilmediği takdirde , bizim tarafımızdan bu websitesi tedariği şartları ve koşullarının muafiyeti etkili olmayacaktır.


Bölünebilirlik

Eğer bu websitesi tedariği şartları ve koşullarının ya da bir sözleşmenin koşullarının herhangi bir yetkili makam tarafından geçersiz, kanunsuz ya da dava edilemez olduğuna karar verilirse, kanun tarafından izin verilen tamamen geçerli olmaya devam edecek olan bu şart, koşul ya da hüküm, geriye kalan şartlar, koşullar ve hükümlerden bölünmüş olacaktır.


Sözleşmenin bütünlüğü

özellikle atfedilen bu websitesi tedariği ve herhangi bir belgenin şartları ve koşulları, sizin ve bizim aramızda olan herhangi bir sözleşmenin ana fikri ile ilgili olarak ve bir önceki sözleşmenin geçersiz olması, anlaşılması ya da bizim aramızda yazılı ya da sözlü olarak düzenlenmesi, sözleşmenin bütünlüğünü göstermektedir.

bir sözleşmeyi imzalıyorken, hiç birimizin herhangi bir temsile,taahhüte, ya da bir diğeri tarafından verilen söze ya da bizim aramızdaki görüşmelerde, bu websitesi şartlar ve koşulları tedariğinde açıkça belirtilenler haricinde sözleşmeden önce söylenen veya yazılanlardan ima edilen herhangi bir şeye itimat etmediğimizi her birimiz kabul etmekteyiz.

hiçbirimiz, herhangi bir sözleşmenin tarihinden önce ( böyle asılsız bir ifade hileli olarak yapılmadığı takdirde) bir diğeri tarafından yapılan asılsız yazılı ya da sözlü olan herhangi bir ifade ilgili olarak çözüm getirememekteyiz ve diğer şahsın tek çaresi yalnızca bu websitesi tedariğinin şartlar ve koşullarında sağlandığı gibi sözleşmenin ihlali olacaktır.


Bu şartlar ve koşulları değiştirme hakkımız

bu websitesi tedariğinin şartları ve koşullarının işimizi, teknolojideki değişiklikleri, ödeme metodundaki değişiklikleri, hukuk, yasalar ve düzenleyici gerektirmelerle ve/ya da ilgili ya da gerekli olduğunu düşündüğümüz diğer sebepleri etkileyen piyasa durumlarındaki değişiklikleri yansıtmak için zaman zaman alakalı değişiklikleri, gözden geçirme ve düzeltme hakkına sahibiz.

Bizden herhangi bir ürün ya da hizmet sipariş ettiğiniz anda politikalarımıza ve şartlar ve koşullarımıza tamamen bağlı olacaksınız, (i) bu politikalar, şartlar ve koşullarda (bu websitesi tedariğinin şartları ve koşulları dahil) herhangi bir değişiklik olursa hukuk ve resmi daireler yoluyla yapılması gerekmektedir.( ki bu durumda sizin tarafınızdan daha önceden yerleştirilmiş olan siparişlere başvurulacaktır); ya da(ii)bu politikalar ya da şartlar ve koşullarda (bu websitesi tedariğinin şartları ve koşulları dahil) herhangi bir değişiklik olursa size sevkiyat onayını ya da diğer yazılı sipariş ona formunu göndermeden önce tarafımızdan sağlandığı gibi haber vereceğiz.( ki bu durumda, ürün ya da sağlanan hizmetin (uygun olduğu gibi) makbuzunu aldıktan 7 iş günü içerisinde aksini bildirmediğiniz takdirde, bu tür bir değişikliği kabul ettiğinizi düşünme hakkına sahibiz).


Yasa ve Yargı

sitemiz aracılığıyla herhangi bir ürün ya da hizmetin alımı için sözleşmeler İsviçre hukuku yoluyla yönetilecektir. Bu tür sözleşme(ler)den kaynaklanan ya da bu sözleşmelerle alakalı herhangi bir anlaşmazlık İsviçre mahkemesinin özel olmayan yetki sınırına bağlı olacaktır.