Sık sorulan sorular

Öneri panelimiz firmamız ile ilgili bütün bilgileri içeren bir merkez niteliğindedir.

Hizmetlerimiz ile ilgili bir sorunuz var ise, öneri panelimiz her türlü bilgiyi tüm açıklığı ile vermeye çalışan bir merkez konumundadır ve sizin her türlü sorunuza cevap vermeye çalışır

Bilimsel araştırmalara dayanan güncel veriler, kordon kanı kök hücrelerinin depolama tarihinden 29 yıl sonraya kadar hala mükemmel olduğunu kanıtlamaktadır.

Bununla birlikte, örnekleminizin bundan çok daha uzun bir süre için mükemmel bir şekilde güvenli ve kullanışlı olacağı ihtimali yüksektir. Future Health’te, başlangıçta 25 yıldır örneğinizin depolanmasının daha etik olduğunu düşünüyoruz, ancak tabii ki, size daha fazla bilgi verme şansını sunmak için bu depolama süresinin sonuna doğru sizinle iletişime geçeceğiz.

Evet var. Birden fazla bebek beklemenin pahalı olduğunu biliyoruz! Sİze özel fiyatlarımız için bizi arayın.

Evet

Bebeğinin kök hücrelerini bizimle saklayan aileler için çok güzel indirimlerimiz var

Kısa cevap, evet!

Kök hücreler yaşamın temel yapıtaşlarıdır. Çocuğunuz doğduğu anda o andaki sağlığı ve gelecekteki sağlığı için iyi bir sağlık ilişkisi oluştururlar

Çocuğunuzun sonraki hayatında geniş kapsamlı sağlık sorunları ile karşılaşması durumunda, kök hücreler sağlıklarını onarmanın anahtarı olabilir.

Kordon kanı kök hücreleri, lösemi, anemi ve talasemi gibi 85’ten fazla tıbbi durumun tedavisinde zaten kullanılmaktadır ve liste sürekli olarak büyümektedir. Kordon kanı kök hücre toplama işlemi, bebek güvenli bir şekilde dünyaya geldikten sonra bu eşsiz hücrelerin göbek bağından toplanması son derece basit bir işlemdir.

Göbek kordonu doku hücreleri, kordon kanı kök hücreleriyle aynı anda toplanabilir. Bu işlem sadece kordon dokusunun bir numunesinin alınmasını ve ardından Nottingham’daki laboratuvarımızda işlenip depolanmasını gerektirir.

Bugüne kadar dünya çapında klinik uygulamalarda 1988 yılından beri 40.000’den fazla kordon kan örneği kullanılmıştır

Her çocuk için ayrı ayrı numunelerini depolamanızı ve bu çocuk için ihtiyaç duyulduğu anda % 100 eşleşen kordon kanı ünitesine sahip olmasını öneririz.

Bununla birlikte, bir çocuğa ait bir kordon kan örneğinin, bir kardeş için eşleşme ihtimali minimum % 25’tir.

Numunenizin bundan çok daha uzun bir süre için mükemmel bir şekilde güvenliği ve kullanışlılığı yüksek olması muhtemeldir. Future Health’te, başlangıçta 25 yıldır örneğinizin depolanmasının daha etik olduğunu düşünüyoruz, ancak tabii ki, size daha fazla bilgi verme şansını sunmak için bu depolama süresinin sonuna doğru sizinle iletişime geçeceğiz.

Tipik bir kordon kanı numunesi, plasentanın büyüklüğü ve doğumdaki koşullardan dolayı önemli ölçüde farklı olabileceği halde, 20 ml ila 60 ml arasında bir hacim içerecektir

Herhangi bir örneği işleyebiliriz, ancak içindeki kök hücre sayısına dayanan katı bir başarı kriteri koyduk. Numunenin başarılı ve uzun vadeli saklama için uygun olması için minimum sayıda CD34 + kök hücresi içermelidir. Kordon kanı örneğiniz bu gereksinimi karşılamazsa, saklamama seçeneğiniz vardır.

Kordon kanı ve kordon dokusu örnekleriniz başarıyla işlendikten ve depolandıktan sonra, kök hücre (CD34 + ve CD45 +) sayımlarını, anne kan test sonuçlarınızı, mikrobiyoloji sonuçlarınızı ve numuneleriniz için referans numarasını içeren sertifikanızı yazılı olarak alacaksınız.

Future Health Biobank'ta kök hücrelerinizi saklamak çok kolaydır ve bizler sizin her şeyiniz ile ilgileneceğiz.

Bizi 7000 2229 ‘dan arayın ya da info@futurehealth.com.cy’a yazın.

Sizi bir toplama kiti göndereceğiz. Lütfen doktorunuz ile bu konuda görüşün.

Kordon kanının toplanması çok basit ve ağrısız bir işlemdir

Size verdiğimiz (teslim ettiğimiz) toplama kitini doğum olacak güne kadar saklayın. Radyatörlerden uzak tutun ve en güzeli bebek çantanızın yanında tutun.

Doğuma girdiğinizde, kitinizi yanınıza almayı unutmayın ve doktorunuza yolda olduğunuzu bildirin. Bebeğiniz sağlıkla doğduğunda, doktorunuz kordon kanını hemen toplayacak. Bu çok çabuk yapılabilecek sancısız bir işlemdir. Doktorunuz kanı toplama kitinin içerisine koyacak.

Bundan sonra yapacağınız tek şey bizi çağırmaktır. Numune süratle Nottingham’daki laboratuvarımıza gönderilecektir. Numune hemen işleme girecek ve saklanmak üzere hazırlanacaktır. Ekibimiz sizlere daha sonra numuneniz ve sonuçlar ilgili bilgi verecektir.

Sözleşmeler doldurulduktan ve bir ön ödeme alındıktan sonra, bizler size toplama kitini teslim edeceğiz.

Lütfen kitinizi bebek çantanızın yanına koyun ve doğumun olacağı gün yanınızda hastaneye götürmelisiniz

Büyük gün geldiğinde toplama kitini ltfen yanınıza almayı unutmayın

Bebeğiniz doğunca, doktorunuz bebeğinizin kordon kanını, kordon dokusunu ve anne kanını toplama kitinin içerisine yerleştirecek.

Bu işlemden sonra, lütfen hemen bizi arayın, biz derhal kitinizi alıp, İngiltere’ye gönderme işlemlerine başlayacağız

Numunenizi işleyeceğiz, daha sonra sizi telefon ile arayıp numunenizin durumunu size bildireceğiz. 3 hafta içerisinde size ilk sonuçları göndereceğiz

Numuneniz özel bir medikal kurye yoluyla laboratuvarımıza gönderilecektir

Tüm toplama kitleri laboratuvarımıza gelene kadar en iyi durumda muhafaza edilebilmesi için oda sıcaklığında tutulabilecek şekilde tasarlanmıştır (Lütfen buzdolabına veya buzluğa koymayın). Tüm toplama kitlerinin içerisinde bir jel paketi vardır ki bu taşıma esnasında en ideal oda sıcaklığında tutulmasını sağlar.

Büyük çoğunlukla numunenizi toplamadan 24 saat sonra işleme almaktayız.

Laboratuvarımız haftada 6 gün, sene de 52 hafta açıktır ki bütün numuneler düzenleyici mevzuatımıza göre işlem görsün, ve müşterilerimize olabilecek en iyi sonucu versin.

Bütün kordon kanı numuneleri saklanmaya alınmadan önce işlem görür ki, likit nitrojen içine saklanmak üzere alınmadan önce stabilize olsun.

İşlem esnasında, bütün numuneler sıkılaştırılırlar ve bir çok porsiyona ayrılırlar, bu demektir ki siz ileride çocuğunuzun kök hücrelerini isterseniz, sadece bir bölümü kullanılır, kalanlar daha sonraki kullanımlar için saklanmaya devam ederler.

Her numune son derece deneyimli ve yetkin teknisyenler tarafından tek tek işlem görür. Biz birden fazla numunenin aynı anda işlem gördüğü tam otomatik sistem kullanmıyoruz çünkü aynı anda bir kaç numuneyi işleme almak kontaminasyon ( mikrop bulaşması) riskine neden olur.

Çocuğunuzun kordon kanı ve kordon dokusu numuneleri Nottingham'daki laboratuvarımızda işlem görür ve saklanmaya alınır.

Numunenizi hiç bir zaman üçüncü bir kurum tarafından saklanmasına izin vermeyiz çünkü bu gereksiz risklere neden olabilir.

Her numune dondurulmadan önce bize özel tasarlanmış çift kat sarılmış kutu içine alınarak birden fazla parçaya ayrılır ki ileride çocuğunuzun hayati tehlike arz eden durumlarda kök hücrelerine ihtiyaç olursa birden fazla kez kullanılabilsin.

Bizim bütün saklama tanklarımız ayrı ayrı alarma sahiptirler ve 365 günü 7/24 izlenirler.

Kordon kanı ve kordon dokusu numuneleri başarı ile işleme alındıktan ve saklandıktan sonra yazılı olarak bizden bilgi alacaksınız.

Size bir saklama belgesi verilecek ki burada size ait bir numara yazılı olacak. Kök hücreler ( CD34+ ve CD45+) sayıları, ve anne kanı test sonuçları ile mikrobiyolojik sonuçlar da bu belgede yazılı olacak.

Umuyoruz siz hiç bir zaman ihtiyaç duymazsınız, fakat ihtiyacınız olduğunda, sizin için herşeyi organize edeceğiz.

Sizinle ibra belgelerini ayarladıktan sonra, doktorunuzla numuneniz için güvenli bir gönderim sağlayacağız ki istenilen zaman ve saatte nakil merkezinde olsun.

Hayır

Biz ailenize hiç bir şekilde ne numunenizin serbest bırakılması ve ne dünyanın her hangi bir yerine gönderilmesi için bir ödeme istemeyeceğiz.

Hayır

İster normal doğum ister sezeryan doğum isteyin, bebeğinizin kordon kanını toplamak sorun olmaz. Bu nedenle, doğum planınızı değiştirmenizi önermeyiz.

Son kılavuzlar, hastanelerin yaklaşık bir dakika gecikmeli kordon kelepçelemesine izin vereceğini öne sürüyor

Bunun üzerindeki herhangi bir şey mevcut kordon kanı miktarını etkilemeye başlayabilir, ancak size her zaman doğum planınızı izlemenizi öneririz. Mevcut olan kordon kanı miktarını toplayacağız ve laboratuvar işleminden sonra kök hücre sayısı minimum depolama kriterlerimizi karşılamıyorsa, sizden saklama ücreti alınmaz.

Dünyanın neresinde yaşıyor olursanız olun, kök hücrelerinizin İngiltere'de Future Health Biobank'da bizimle emin ellerde saklanacağından emin olabilirsiniz.

Eğer başka bir ülkeye taşınırsanız, lütfen bizi yeni adresiniz ve iletiim bilgilerinizden haberdar edin.

Vision only involves a single blood draw from the mother and is therefore a much safer screening option than amniocentesis or chorionic villus sampling.

Vision offers a safer screening option to invasive methods, making it possible for mothers to gain an insight into their child’s future health without potentially endangering them. Although Vision is a highly accurate screening test (99.79%), it is still possible for false positive and false negative results to occur and therefore invasive testing is recommended to confirm the results.

The first trimester Nuchal Translucency scan only determines the risk of a child developing Down’s syndrome and therefore does not detect whether or not there is an aneuploidy present. Vision tests for this chromosomal aneuploidy.

We have genetic counsellors available to aid parents once they receive their Vision results; this can be deciding on the next steps or helping parents affected by the result itself.

The laboratory operates a 9-5, Monday to Friday service, with the exception of bank holidays and festive periods. Notifications of any closures or changes to the working day will be sent well in advance.

The laboratory has a cut off of 5 days. Anything received more than 5 days after the blood draw will not be processed and a re-draw will be required.

One of the limitations of the test is that it is not possible to show which twin the result relates to. In gender identification, a result that shows the Y chromosome has been detected means at least one of the babies is likely to be a male, however it is not possible to determine the individual gender of each baby. Clarification of these results can be obtained from routine ultrasound scans offered later in a pregnancy, as they will also attempt to identify the gender of the babies.

This should not be necessary except in extreme temperatures. Generally the sample should not be exposed to any extreme temperatures because overheating and freezing can both cause haemolysis of the blood. In warmer months or territories, it could be beneficial to use a cool pack, as long as it is not in direct contact with the sample.

No, the blood should be kept at ambient temperature, however it is still important to ensure the blood doesn’t get too hot in the summer months, so a well ventilated area is advised. The laboratory we use stores the samples at 22°C until processing, so we would recommend a similar temperature.

Our test is not constrained by ethnicity, BMI, ART (Assisted Reproductive Technology) or paternal sample.